EURO: Odličan rezultat mladog Petra Fileša

Iako je Europsko prvenstvo u mačevanju u tijeku, nastupom naših floretaša završili su nastupi hrvatskih sportaša.

Najbolji rezultat na ovogodišnjem prvenstvu postigao je mladi kadet Petar Fileš (RAPIR) koji je na ovom turniru, među najboljim europskim floretašima, bio najmlađi sportaš u kategoriji floretaša. Petar je s tri pobjede u kolu pokazao da je spreman nositi se sa starijim i iskusnijim sportašima. Ukupno je zauzeo 46. mjesto. Petru je ovo odlična priprema i za nastup na Olimpijskim igrama mladih koja će se održati od 16. do 28. kolovoza u Nanjingu, Kina.

Čestitamo Petru!

Ostali naši floretaši zauzeli su: Ivan Komšić (ZŠM) 54. mjesto, Bojan Jovanović (INTER) 60, a Natko Petrišić (RAPIR) 73. mjesto.

Ukupni poredak pogledajte ovdje.

Posebno nam je drago što je ovogodišnji europski prvak James Andrew Davis (GBR) naš česti gost, kojeg smo imali priliku vidjeti i u Zagrebu na Inter cupu 2014, a i bio je sudionik prvog Spring Zagreb fencing campa kojeg je MSZ u suradnji s Bojanom Jovanovićem organizirao uoči Grand prixa u Veneciji početkom ožujka.

Čestitamo Davisu i vjerujemo da ćemo ga uskoro vidjeti opet u Zagrebu.

Osim floretaša Hrvatska je imala predstavnicu i u ženskom maču – Tončicu Topić koja je zauzela 43. mjesto.

Ukupni poredak pogledajte ovdje.