Posljednje pripreme za kvalifikacijski turnir za OI

Nastup na Olimpijskim igrama san je svakog sportaša. Sjećamo se nastupa našeg prvog predstavnika na OI nakon 76 godina. Bio je to Bojan Jovanović koji je nastupio u Londonu 2012. Hoće li njegovim stopama krenuti i netko drugi saznat ćemo već ovoga vikenda.

Naime, ovoga vikenda 16./17. travnja u Pragu, Češka, održat će se kvalifikacijski turnir za OI na kojem će nastupiti i četvero naših sportaša.

Ivan Komšić (ZŠM), Tončica Topić (ZŠM), Marcela Dajčić (RAPIR), Ivan Lovrić (SPLIT) i Josip Brajdić.

16.travnja nastupaju floretašice, mačisti i sabljaši Marcela, Ivan i Josip.

Osvojiti nastup na OI neće biti tako, tako bi Marcela među 21 sportašicom u disciplini ženskog floreta trebala turnir završiti među četiri najbolje kako bi se plasirala u Rio.

Ivanov zadatak nije ni malo lakši. On bi trebao biti najbolji od 28 sportaša koliko će ih nastupiti u muškom maču.

Josip također ima jako težaka zadatak, jer bi i on trebao biti najbolji među 20 sportaša.
17.travnja nastupit će floretaši i mačistice, Tončica i Ivan.

I u njihovom slučaju, samo pobjeda vodi ih na OI u Rio. Tončica nastupa u konkurenciji 22 sportašice, dok će se Ivan za plasman u Rio boriti sa još 19 sportaša.

Na ovom kvalifikacijskom turniru nastupaju sportaši koji se na OI nisu plasirali po ekipnom ključu, a ni po rang listi. Sudjeluju sportaši iz europskih zemalja, i to jedan predstavnik po zemlji.

Nadamo se da će unatoč teškim kvalifikacijama Hrvatska i na ovim OI imati svog predstavnika u mačevanju.

Sretno!