Završena Državna prvenstva za 2021. godinu

U Zagrebu i Poreču održana su državna prvenstva u disciplinama mača, floreta i sablje. Disciplina floret održana je u Zagrebu od 29. do 31. listopada 2021. godine u organizaciji Mačevalačkog saveza Zagreba. Natjecanje je organizirano u Osnovnoj školi Kajzerica tijekom subote i nedjelje, odnosno u dvorani na Zagrebačkom Velesajmu prvi dan natjecanja. Sudjelovali su svi zagrebački mačevalački klubovi na samom turniru.

U kategoriji seniora i seniorki, prva mjesta osvojili su Petar Fileš (Dubrava) i Dorja Blažić (Rapir), pobjedama u finalu nad Ivanom Komšićem (Dubrava), odnosno Marcelom Dajčić (Dubrava), dok su seniorske medalje osvojili još i Borna Špoljar (Dubrava) te Noa Nikolić (ZŠM), odnosno Viktorija Vučković Soković (Mladost) te Tia Sakač (ZŠM). Čestitamo seniorskim osvajačima medalja! Ukupne rezultate možete vidjeti ovdje.

U nastavku donosimo pregled i ostalih individualnih rezultata.

FLORET MLAĐI SENIORI

1 LESKOVAC Janko MK MUŠKETIRI  CRO
2 ŠPOLJAR Borna MK DUBRAVA  CRO
3T GOJAK Antonio MK KARLOVAC  CRO
3T SMREKAR Leo ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO

FLORET MLAĐE SENIORKE

1 BLAŽIĆ Dorja MK RAPIR  CRO
2 SAKAČ Tia ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T VUČKOVIĆ SOKOVIĆ Viktorija HAMK MLADOST  CRO
3T FABAC Lara MK KARLOVAC  CRO

FLORET JUNIORI

1 ŠPOLJAR Borna MK DUBRAVA  CRO
2 LAŠIČ Vigo ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T LESKOVAC Janko MK MUŠKETIRI  CRO
3T NIKOLIĆ Noa ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO

FLORET JUNIORKE

1 BLAŽIĆ Dorja MK RAPIR  CRO
2 SAKAČ Tia ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T ŠPOLJAR Lara ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T VUČKOVIĆ SOKOVIĆ Viktorija HAMK MLADOST  CRO

FLORET KADETI

1 LAŠIČ Vigo ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
2 PROSOLI Lovro MK DUBRAVA  CRO
3T DESPALATOVIĆ Toni MK MUŠKETIRI  CRO
3T VLAŠIĆ Damjan MK INTER  CRO

FLORET KADETKINJE

1 POŽGAJČIĆ Lorena MK DUBRAVA  CRO
2 ŠPOLJAR Lara ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T FABAC Lara MK KARLOVAC  CRO
3T ŠTEFAN Dorja MK RAPIR  CRO

MUŠKI FLORET DO 14 GODINA

1 BOŽIĆ Jakov MK KARLOVAC  CRO
2 ANDABAKA Mark MK INTER  CRO
3T KREŠIĆ Fran MK INTER  CRO
3T GREGUREC Leon MK DUBRAVA  CRO

ŽENSKI FLORET DO 14 GODINA

1 ŠTEFAN Dorja MK RAPIR  CRO
2 DOMJAN Ida MK DUBRAVA  CRO
3T MEŠTRIĆ Klara MK RAPIR  CRO
3T MATIĆ Maša MK DUBRAVA  CRO

MUŠKI FLORET DO 12 GODINA

1 BOŽIĆ Jakov MK KARLOVAC  CRO
2 TRNINIĆ Juraj MK MUŠKETIRI  CRO
3T KRUHEK David MK KARLOVAC  CRO
3T ZAKE LOZIĆ Luka ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO

ŽENSKI FLORET DO 12 GODINA

1 MATIĆ Maša MK DUBRAVA  CRO
2 PEŠUT Mia MK DUBRAVA  CRO
3T MEŠTRIĆ Klara MK RAPIR  CRO
3T MIHOČEVIĆ Marta MK RAPIR  CRO

MUŠKI FLORET DO 10 GODINA

1 BADŽEK Leon MK DUBRAVA  CRO
2 BARŠIĆ-ILIĆ Leonard MK KARLOVAC  CRO
3T SOLIĆ Lovro MK INTER  CRO
3T MALČIĆ Tin MK RAPIR  CRO

ŽENSKI FLORET DO 10 GODINA

1 RAVLIĆ Anet MK RAPIR  CRO
2 PEŠUT Mia MK DUBRAVA  CRO
3T KOTROMANOVIĆ Kaja ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
3T ZIDAR Lucia MK DUBRAVA  CRO

Čestitamo svim osvajačima medalja.

Poreč, odnosno MK Špada, bio je organizator državnog prvenstva u maču i sablji. Čestitamo organizatoru na dobro organiziranom natjecanju, a koje je uspijelo poštovati sve zahtjeve koje su državna tijela stavljala pred organizatora uslijed vladajuće pandemije.

U seniorskim kategorijama su ponovno prva mjesta osvojili zagrebački sportaši, i to Janko Leskovac (Mušketiri) i Andrea Majdandžić (Mladost). Oni su u finalu pobjedili Marina Lovrića (Split), odnosno Paulu Jukić (Split). Brončane medalje osvojili su Maurizio Bogović (Zagreb) i Jakov Šola (Split), te Jana Kuna (Zagreb) i Lara Delić (Split). Čestitamo svim seniorima koji su osvojili medalje!

Ukupne rezultate možete vidjeti ovdje.

MAČ MLAĐI SENIORI

1 LESKOVAC Janko MK MUŠKETIRI  CRO
2 ŠOLA Jakov MK SPLIT  CRO
3T DABIĆ Juraj MK INTER  CRO
3T ŠOUREK Karlo MK SPLIT  CRO

MAČ MLAĐE SENIORKE

1 MAJDANDŽIĆ Andrea HAMK MLADOST  CRO
2 KUNA Jana MK ZAGREB  CRO
3T JUKIĆ Paula MK SPLIT  CRO
3T DELIĆ Lara MK SPLIT  CRO

MAČ JUNIORI

1 LESKOVAC Janko MK MUŠKETIRI  CRO
2 MIKODANIĆ Ivan MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
3T ŠOUREK Karlo MK SPLIT  CRO
3T ČUBRIĆ Marko MK INTER  CRO

MAČ JUNIORKE

1 GALIĆ Ana MK SPLIT  CRO
2 DELIĆ Lara MK SPLIT  CRO
3T BANOVIĆ Iva MK INTER  CRO
3T LUŠIĆ Helena MK DMITAR ZVONIMIR  CRO

MAČ KADETI

1 LAŠIČ Vigo ZAGREBAČKA ŠKOLA MAČEVANJA  CRO
2 ŠIMUNKOVIĆ Luka HAMK MLADOST  CRO
3T ŠOUREK Karlo MK SPLIT  CRO
3T ČUBRIĆ Marko MK INTER  CRO

MAČ KADETKINJE

1 MIKELIĆ Lara MK SPLIT  CRO
2 MILOVAC Marta MK LOKOMOTIVA  CRO
3T BAN Filomena MK SPLIT  CRO
3T SIKORA Tara MK DMITAR ZVONIMIR  CRO

MUŠKI MAČ DO 14 GODINA

1 BEKAVAC Jere MK SPLIT  CRO
2 FLEGAR Tvrtko HAMK MLADOST  CRO
3T PALJUH Lovro MK ŠPADA  CRO
3T ĆOSIĆ Luka MK INTER  CRO

ŽENSKI MAČ DO 14 GODINA

1 JOVIĆ Vita MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
2 KUJUNDŽIĆ Nora MK SPLIT  CRO
3T MILOVAC Marta MK LOKOMOTIVA  CRO
3T GABRIĆ Antea MK SPLIT  CRO

MUŠKI MAČ DO 12 GODINA

1 TRNINIĆ Juraj MK MUŠKETIRI  CRO
2 HERJAVEC Andrija MK ZAGREB  CRO
3T PAPA Petar MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
3T BOŽIĆ Jakov MK KARLOVAC  CRO

ŽENSKI MAČ DO 12 GODINA

1 BRKOVIĆ Sara MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
2 JOVIĆ Vita MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
3T PULIĆ Cvita MK INTER  CRO
3T STOJČIĆ Mia MK DMITAR ZVONIMIR  CRO

MUŠKI MAČ DO 10 GODINA

1 MIJATOVIĆ Artur MK ŠPADA  CRO
2 BARŠIĆ-ILIĆ Leonard MK KARLOVAC  CRO
3T ŠOUREK Bartol MK SPLIT  CRO
3T SELTHOFER Karlo MK DMITAR ZVONIMIR  CRO

ŽENSKI MAČ DO 10 GODINA

1 KARABAŠIĆ Tia MK ŠPADA  CRO
2 NOVINA Barbara MK MUŠKETIRI  CRO
3T BOROJEVIĆ Lora MK DMITAR ZVONIMIR  CRO
3T MIJATOVIĆ Valerija MK ŠPADA  CRO

I ove godine na državnom prvenstvu su sve zlatne medalje u seniorskim konkurencijama (a ove godine i juniorskim konkurencijama) osvojili zagrebački sportaši.

Za kraj, spomenimo kako je Mačevalački savez Zagreba ponosan i na malu činjenicu što je tijekom samog natjecanja u Zagrebu došla i inspekcija Stožera civilne zaštite, a koja nije našla propuste u organizaciji.